Jedná se o jednu z nejrozšířenějších seznamek na světe, ne-li o světovou jedničku k seznámení pro lidi nad 35 let. Snad všichni hledáme tu pravou lásku na celý život a díky této online seznamce se každý den najdou tisíce šťastných párů po celém světě, tak proč by to nemohl být i váš případ? Využijte jejich profesionálně vyvinutý software, který vznikl spoluprací psychologů a sociologů. Díky tomu budou návrhy potenciálních partnerů sestávat jen ze skutečně relevantních profilů, jejichž osobnostní data jsou v souladu s vaším popisem a brzy naleznete tu pravou lásku.

Výhody

 • Výtečný poměr cena/výkonu
 • Přehlednost – webové stránky i mobilní aplikace jsou poměrně přehledné a každý uživatel se v nich rychle zorientuje
 • Vyrovnaný poměr mužských a ženských profilů – problém některých seznamek je, že jedno pohlaví silně převažuje, to však neplatí pro Be2, kde je vyrovnaný počet uživatelů na obou stranách
 • Diskrétní a seriózní uživatelská oznámení
 • Rozšířenost – tuto seznamku používá velké množství uživatelů (dnes více než 260 000 aktivních profilů). Díky tomu získáte takřka neomezený výběr potenciálních protějšků
 • Jednoduchý a snadný algoritmus propojující možné partnery – software vyhledávání a navrhování uživatelů je zde skutečně propracovaný a funguje velmi dobře
 • Elegantní a profesionální vzhled stránek při registraci i dalším používání

První krůčky

Ihned po registraci vás systém požádá o vyplnění jednoduchého osobnostního testu. Ten vám nezabere více než 15 minut, což opravdu není moc, ale svůj účel splní skvěle. Možná se tak navíc sami o sobě něčemu přiučíte… Po vyplnění tohoto testu ještě zbývá vymyslet svou vlastní uvítací zprávu, kterou uvidí registrovaní uživatelé, pak už zbývá jen hledat.

Pokud chcete, abyste tak systému a uživatelům dali o sobě více informací, můžete ještě poté průběžně vyplňovat jednoduché otázky. Je to opět velice vzhledné a intuitivní, stačí odpovídat na otázku klikáním na obrázky.

Tip: Všimli jsme si, že některé profily neobsahují profilový obrázek ani žádné jiné fotky. I když jste stydliví a ostýcháte se, určitě alespoň nějakou fotku přidejte. Pokud žádnou nemáte, tak si pár udělejte, zabere to jen chvíli. Profil bez fotky nemusí na ostatní působit zcela důvěryhodně i přesto, že fotografii ihned posíláte přes zprávy. Sami za sebe si řekněte, jakou důvěru ve vás vzbudí někdo, kdo se chce bavit o důvěrnostech a přitom ani neznáte jeho obličej… Zvyšte svoje šance na odezvu a tím i úspěch přidáním své fotky!

Následně se vám zobrazí seznam navržených partnerů, tzv. potenciální shody, se základními informacemi. Navíc sami můžete měnit kritéria a zkoušet jiné filtry vyhledávání.

Jediný způsob, jak kontaktovat ostatní je zprávou, takže si vyberte a zkoušejte psát. Odezva uživatelů těchto stránek je poměrně dobrá a mnoho z nich vám odpoví.

Závěr - Celkový dojem

Praktický test nám prokázal, že tato seznamka je skutečně účinnou a fungující službou. Vše vypadá intuitivně a jednoduše. Po založení profilu snadno prohledáte potenciální partnery či partnerky. Navazování kontaktu je skutečně jednoduché, nezabere moc úsilí a vesměs se dočkáte rychlé odpovědi. Algoritmus propojování funguje, skvěle nabízí ideální protějšky k seznámení a vy tak ušetříte čas, který můžete využít třeba právě na seznamování a komunikaci s uživateli této seznamky.

Registrujte se zdarma

Edarling aneb „seznamka pro náročné“, jak zní jejich slogan, naráží na skutečnost, že teenagerů zde příliš nenajdete. Jedná se o seznamku, kde hledáte na základě osobnostních testů a vašich preferencí, což vám může výrazně pomoci zjednodušit hledání.

Online seznamky jsou v dnešní době značně rozšířená forma hledání partnera a nabízí Vám mnohem více příležitostí pro setkání s ideálním protějškem. Přidejte se mezi neuvěřitelných 13 miliónů spokojených uživatelů a jistě si brzy najdete tu pravou partnerku či partnera na celý život. Jste na správné adrese zejména, pokud jste starší 30 let a vysokoškolsky vzdělaní, neboť takových je zde nejvíce. Pokud tato kritéria nesplňujete, je zde stále mnoho uživatelů a každý si zvládne najít ten ideální protějšek.

Po vyplnění poněkud obsáhlejšího osobnostního testu vám systém sám začne navrhovat potenciální známosti nebo se můžete pustit sami do vyhledávání díky možnosti nastavit si filtr ručně.

Výhody

 • TOP online seznamka – Edarling se právem nazývá nejlepší online seznamkou vůbec. Nabízí velmi kvalitní a esteticky líbivý web, propracovaný software výběrů doporučených uživatelů k seznámení, užívá jej množství lidí aj.
 • Velice rozšířená – tato seznamka dosáhla úctyhodných 13 miliónu uživatelů z celého světa, takže svého ideálního partnera si tu najde opravdu každý.
 • Nabízení shod (tedy nejpravděpodobnějších lásek) na základě osobnostního testu, což vám zaručuje skutečnou relevantnost těchto nabídek profilů k seznámení
 • Poměrně vysoká míra odpovědí – na webu zůstávají vesměs jen aktivní uživatelé a většina starých neaktivních účtů bývá promazána administrátory seznamky
 • Dlouhodobě vyrovnaný poměr uživatelů – na online seznamce Edarling je vždy značně vyrovnaný poměr obou pohlaví, přičemž žen zde bývá jen o pár procent více (cca 2-5 procentních bodů)

Osobnostní dotazník

Na rozdíl od jiných seznamek je zde o něco podrobnější dotazník, ani tak vám ale jeho vyplnění nebude trvat nijak zvláště dlouho. Do 20 minut rozhodně budete mít hotovo. Jeho precizní vyplnění se však vyplatí. S pomocí dotazníku můžete během 5 minut snadno najít hned okolo 20 nejzajímavějších uživatelů a rovnou začít navazovat kontakty.

Kromě toho si můžete i dále vyplňovat asi 12 sekcí o sobě ve svém profilu. Umožníte tak hlubší poznaní ostatním uživatelům, ještě přesnější návrhy k seznámení a také můžete analyzovat vlastní potřeby.

Ruční filtrování

Jednoduše si nastavíte oblast a vzdálenost okolí, ve které má být vyhledáváno. Pokud hledáte někoho z ciziny, stačí nastavit oblast v zahraničí nebo si zvolit, aby dané osoby mluvily určitým jazykem.

Jak oslovovat ostatní uživatele na Edarlingu

Kromě klasického psaní zpráv nabízí Edarling něco navíc. Můžete potenciální známosti kontaktovat formou několika přichystaných otázek, na které byste se rádi dozvěděli odpověď, nebo poslat speciálního smajlíka. To vám jistě může pomoci snadněji navazovat kontakty a rozproudit konverzaci.

Registrujte se zdarma

Jste starší 50 let a hledáte seznamku? Přesně tohle je web právě pro vás. Vědecký software této seznamky vám umožní najít dlouho trvající a vášnivý vztah i v pozdějším věku. Jediné co musíte udělat je zaregistrovat se a vyplnit jednoduchý dotazník, kterým pomůžete systému vás správně zařadit a nabízet vám co nejrelevantnější návrhy profilů. Díky toho získáte přístup do nejlepší seznamky s databází více než 230 tisíc podobně smýšlejících uživatelů hledajících převážně dlouhodobý vztah. Rovněž se dočkáte stoprocentně diskrétního přístupu a přehledného uživatelského rozhraní.

Výhody

 • Velké množství registrovaných uživatelů – v současné době je to něco přes 230.000 lidí po celém světě
 • Vidina dlouhodobého vztahu – naprostá většina zdejších uživatelů nehledá pouze krátkodobou známost, ale hledají vážný a dlouhotrvající vztah
 • Přehledné uživatelské rozhraní – zpracování seznamky působí velmi kvalitním, přehledným a profesionálním dojmem, který je příjemný každému běžnému uživateli a jeho zvládání je velmi intuitivní
 • Nejlepší volba pro svobodné ve věku 50+ v této věkové kategorii seznamka nemá konkurenci
 • Přehled zobrazení vašeho profilu ostatními uživateli
 • Osobnostní test – po registraci si jej snadno vyplníte a můžete se začít seznamovat.
 • Kvalitní software propojování uživatelů – profesionálně navržený odborný software

Ochrana údajů

Než se dáte do registrace, možná vás napadá, co se bude dít s uváděnými údaji a kdo všechno se k nim dostane. Máme pro vás dobrou zprávu, která vás uklidní. Všechna osobní data jsou skrytá a nikdo si je nebude moci proti vaši vůli zobrazit. Kromě toho si každý uživatel může libovolně nastavit, kdo uvidí jejich profilové fotky a kdo ne.

Zakládání

Proces registrace je zdarma a podobný ostatním seznamkám. Rovnou po vyplnění a odeslání základních údajů vás software navede na osobnostní test.

Tam zodpovíte různé otázky o vás a o tom, jaká by měla vaše nová známost být, aby systém zjistil, jaké protějšky pro vás budou nejvhodnější. Celý test by vjste měli zvládnout do 10 minut. Výhodou testu je, že dá vám i stránce dobrý návod, jak vyhledávat a podle čeho filtrovat případné shody.

Dokončení registrace

Po úspěšném vyplnění testu stačí uploadovat (nahrát) profilový obrázek, popř. ještě pár dalších fotek. Minimálně alespoň profilový obrázek si rozhodně nahrajte, nehledě na to, zda jste ostýchaví a stydíte se. Proč? Profil bez fotky působí dosti anonymně a méně důvěryhodně. Navíc jezde také možnost omezit, komu se bude vaše fotografie zobrazovat, takže parametry zveřejnění můžete také ovlivnit.

Na základě zodpovězených otázek v dotazníku vám budou filtrovány a nabízeny vhodné známosti. Samozřejmě si můžete kritéria vyhledávání sami upravit ručně a zkoušet tak různé varianty.

Bonus navíc

Zajímavou výhodou zdejšího systému je možnost automaticky odesílat zprávu všem nově zaregistrovaným uživatelům, kteří odpovídají vašim preferencím. Zprávu si můžete libovolně sami sepsat, aby byla unikátní, kreativní a dobře vás vystihovala. Takto vás ihned po registraci osloví potenciální protějšky pro seznámení, což samozřejmě usnadňuje navazování kontaktů.

Extra tip pro vás na závěr

Pokud si i přes jednoduchost tohoto systému nevíte s čímkoliv ohledně zakládání a zřizování nového profilu rady, existuje v rámci této seznamky také přehledný video-návod, se kterým je ovládání a používání seznamky ještě snazší a přehlednější.

Registrujte se zdarma

Academic Singles je jedna z nejlepších online seznamek pro muže i ženy s vyšším vzděláním. Celkově působí velmi profesionálně a úhledně. Sice se říká, že protiklady se přitahují, ale pokud hledáte někoho skutečně spolehlivého na hodnotný a dlouhodobý vztah a záleží vám na vzdělání, zvolte právě tuto možnost. Na základě jednoduchého a krátkého osobnostního testu, který vyplníte po zaregistrování, vám budou nabízeny co nejvhodnější potenciální protějšky. Díky tomu nebudete ztrácet čas zdlouhavým vyhledáváním, ale můžete rovnou začít se seznamováním.

Výhody

 • Registrace zdarma – za registrování na této seznamce nemusíte platit, je zdarma.
 • Mnoho uživatelů – v současné době je na této seznamce přibližně 240.000 registrovaných a aktivních členů po celém světě
 • Osobnostní dotazník po registraci – po registraci vás systém provede vyplněním jednoduchého testu, na jeho základě vás potom páruje s dalšími profily (tedy navrhuje vám protějšky) a také si jej mohou přečíst ostatní registrovaní uživatelé
 • Vysoká aktivita členů – některým seznamkám se stává, že se jim sejde mnoho uživatelů, kteří jsou pasivní nebo přestanou jejich služby využívat brzy po registraci. To však není případ Academic Singles., kde je většina uživatelů při seznamování aktivní.
 • Efektivní systém propojování – propracovaný software zaručuje kvalitní párování uživatelů
 • Seznamka pro vysokoškoláky – díky užší specifikaci, tedy zaměření na vysokoškoláky a vysokoškolsky vzdělané, máte ještě o poznání větší šanci najít toho pravého
 • Vysoká úroveň zabezpečení – Díky použití moderních ochranných prostředků je Academic Singles bezpečná a diskrétní online seznamka.
 • Klasické stránky i mobilní aplikace

Jak se přidat k uživatelům Academic Singles v 5 jednoduchých krocích:

 1. Zaregistrování se
  Registrační formulář je jednoduchý a značně intuitivní, každý to zvládne během pár minut.
 2. Vyplnění krátkého dotazníku seznamky
  Než se dáte do výběru, vyplňte si jejich krátký osobnostní dotazník, abyste svůj profil více personifikovali, zabere vám to jen několik minut.
 3. Prohledávání databáze za účelem hledání nejlepších protějšků – nejlepší shody
  Po vyplnění dotazníku vás systém zavede do databáze a začne vás porovnávat s ostatními uživateli. To vám přinese návrhy s nejlepší shodou a tedy pro vás ty nejrelevantnější návrhy.
 4. Filtrování výsledků či ruční procházení profilů
  V případě velkého množství nalezených shod můžete začít přidávat a upravovat filtr vyhledávání, abyste si vyhledávání zjednodušili a nemuseli se zdlouhavě proklikávat množstvím profilů.
 5. Navázání kontaktu
  Jak jste se mohli přesvědčit, začít hledat známost je zde opravdu snadné. Nyní už stačí jen navázat kontakt s možnými známostmi.

Najít ideálního partnera či partnerku nikdy nebylo úplně jednoduché. Některým sice pomohla náhoda či snad osud, jiní však musí pro své životní štěstí něco udělat a jít mu vstříc.

Najděte si na Academic Singles svůj vysokoškolsky vzdělaný či prozatím studující protějšek snadno a rychle a začněte žít naplno!

Registrujte se zdarma

be2

Vhodná pro lidi nad 35 let

Více, než 260 000 členů

Jednoduché a snadné párování dle uživatelských dotazníků

Přehledná a snadná pro uživatele

Diskrétní a seriozní seznámení

Registrovat zdarma

eDarling

TOP seznamka pro nezadané uživatele

Vhodné pro uživatele od 30 let

65% registrovaných jsou vysokoškoláci

Rychlá a snadná registrace

Přes 13 000 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Singles50

Nejlepší seznamka 50 a více let

Stoprocentně anonymní a diskrétní

Uživatelé preferující vážný vztah

Přehledné uživatelské rozhraní

Více, než 230 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Academic Singles

Seznamka pro vzdělané a vysokoškoláky

Přibližně 240 000 uživatelů

Členové jsou velmi aktivní

Vysoká míra zabezpečení

Seznamka působí i mezinárodně

Registrovat zdarma

Pravidla bezpečného seznamování na internetu

Chybí vám spřízněná duše ve vašem životě a máte pocit, že ve svém okolí nikoho takového nenajdete? Pak se seznamování přes internet jeví jako skvělá příležitost. Mějte se však na pozoru, jelikož by nebylo bílé bez černé. Stejně tak i seznamování přes internet má svá úskalí a právě tento článek vám poradí, jak na to, aby jste našli ideální protějšek a zachovali si zároveň své soukromí a bezpečí.

V podstatě by vám mělo stačit držet se přísloví „Opatrnosti není nikdy dost!“ Proč nám to nejde a občas se oddáváme přehnané důvěřivosti? Postupy přitom mohou být jednoduché, jak se můžete přesvědčit sami níže.

Bezpečné online seznamování aneb 5+1 pravidel pro online randění

Seznámit se přes internet jde snadno a rychle, je to pohodlné, je zde spousta lidí, a tak se Vám naskytne mnoho příležitostí. Člověk je často u sebe doma a cítí se komfortně, díky čemuž odpadají přirozené zábrany, které jinak máme při osobním kontaktu.

Aby jste se při poznávání partnerů i přes internetové seznamky mohli cítit bezpečně, je potřeba dodržovat určitá pravidla:

1. Nebuďte přehnaně důvěřiví!

To je pro vás rada číslo jedna! Sami za sebe si řekněte, zda jste vždy a za všech okolností pravdomluvní nebo zda občas také neříkáte zcela pravdu. Může to být, když tvrdíte, že nemáte čas, když si s někým zrovna nechcete psát nebo když jen přehlížíte příchozí zprávu, nebo dokonce někoho lživě pomlouváte. I v případě, že jste čistá duše a nedopouštíte se drobných lží, pamatujte, že ne každý je poctivý! Na místě je opatrnost a zdravý rozum.

Vztaženo na seznamku – své portréty i skutečnosti zkreslují nejen ženy, ale i muži, nejen v reálném světě, ale i ve světe internetu a seznamek.

Tedy mějte na paměti, že některá tvrzení Vašich potenciálních protějšků nemusí být zcela pravdivá.

2. Chtějte více fotografií

Pokud vám někdo pošle např. fotku se sklenkou vína, požádejte ho, ať vám vyfotí i láhev vína. V tomto duchu můžete poodhalit staženou fotku někoho jiného a zjistit tak, že někdo není ten, za koho se vydává.

Zkoumejte tedy detaily a zkuste najít parametry, které může změnit jedině skutečný autor fotografie.

3. Nikdy nesdělujte svá osobní data!

Internet je do jisté míry anonymní a bývá vhodné si zachovat své soukromí. Nikdy nesdělujte osobní informace, čísla účtů, hesla, důvěrné věci apod. Řiďte se pravidlem, že na internet nepatři to, co byste nesdělili náhodnému kolemjdoucímu na ulici… protože analogicky je do určité doby cizí každý, s kým se potkáte na internetu.

Udělejte si jasnou čáru, mezi tím co jste ochotni sdílet přes internet (včetně soukromého chatu!) a tím, co má zůstat pouze v reálném světě.

4. Pozor na hanbaté fotky a videa!

Za žádnou cenu se nenechte zmanipulovat do něčeho, co nechcete! Nikdo, kdo nemá zlé úmysly, po vás nebude chtít něco, co se vám nelíbí. Odolejte vzrušení a poblouznění a zachovejte se vždy racionálně.

Když už nedokážete odolat a chcete nějakou intimnější fotografii poslat, držte se alespoň následujících zásad:

 • Nikdy obličej a nahota na jedné fotce! Stačí přece vyfotit jen břicho, nohy či postavu samostatně. Selfíčko obličeje pošlete už oblečeni.
 • Nefoťte nic, co by jednoznačně prozradilo vaši identitu – psa, celý pokoj, zahradu, osobní věci atd. Raději se skrčte do rohu nebo fotku upravte, ořízněte apod.
 • Když někdo příliš naléhá, odolejte, ne vždy musí mít dobrý úmysl!

5. Neříkej hop, dokud neskočíš – aneb neradujte se předčasně!

Nedávejte na první dojem. Psané písmo je kouzelné v tom, že se dají snadno zkreslovat fakta a mnohdy se vše dá pochopit i jinak. Když se potom jedná o seznamování, mnohdy máme tendence si vše přikrášlovat a slepě chápat tak, jak bychom chtěli, namísto skutečného významu.

Dejte si také čas, než si změníte status na FB, prohlásíte všem kamarádům a známým, že máte nového partnera atd.

6. BONUS: Buďte pravdomluvní!

Poslední rada bude tak trochu z opačné strany, tedy bude se týkat osoby na druhé straně klávesnice. Každá lež se provalí, to už jste někdy slyšeli, že? Stejně tak to bude, budete-li lhát o svém věku, o svých koníčcích, o svém vzdělání, práci, názorech atd., vy sami.

Očekáváte-li pravdu od druhých, měli by jste začít u sebe a být pravdiví a upřímní k těm, se kterými si píšete. Pozor! To však neznamená naivně důvěřovat!

Seznamování po internetu je dobrý sluha, ale může mít i svá úskalí. Nabízí se zde spousta možností a skvělých příležitostí, avšak stále tu jsou i jisté momenty, které vyžadují racionální přístup. Pokud budete pozorní a budete se držet těchto zásad bezpečného online seznamování, mělo by být pro vás seznamování bezpečnější a vaše cesta k nalezení té pravé polovičky do vašeho života mnohem příjemnější.