Edarling aneb „seznamka pro náročné“, jak zní jejich slogan, naráží na skutečnost, že teenagerů zde příliš nenajdete. Jedná se o seznamku, kde hledáte na základě osobnostních testů a vašich preferencí, což vám může výrazně pomoci zjednodušit hledání.

Online seznamky jsou v dnešní době značně rozšířená forma hledání partnera a nabízí Vám mnohem více příležitostí pro setkání s ideálním protějškem. Přidejte se mezi neuvěřitelných 13 miliónů spokojených uživatelů a jistě si brzy najdete tu pravou partnerku či partnera na celý život. Jste na správné adrese zejména, pokud jste starší 30 let a vysokoškolsky vzdělaní, neboť takových je zde nejvíce. Pokud tato kritéria nesplňujete, je zde stále mnoho uživatelů a každý si zvládne najít ten ideální protějšek.

Po vyplnění poněkud obsáhlejšího osobnostního testu vám systém sám začne navrhovat potenciální známosti nebo se můžete pustit sami do vyhledávání díky možnosti nastavit si filtr ručně.

Výhody

  • TOP online seznamka – Edarling se právem nazývá nejlepší online seznamkou vůbec. Nabízí velmi kvalitní a esteticky líbivý web, propracovaný software výběrů doporučených uživatelů k seznámení, užívá jej množství lidí aj.
  • Velice rozšířená – tato seznamka dosáhla úctyhodných 13 miliónu uživatelů z celého světa, takže svého ideálního partnera si tu najde opravdu každý.
  • Nabízení shod (tedy nejpravděpodobnějších lásek) na základě osobnostního testu, což vám zaručuje skutečnou relevantnost těchto nabídek profilů k seznámení
  • Poměrně vysoká míra odpovědí – na webu zůstávají vesměs jen aktivní uživatelé a většina starých neaktivních účtů bývá promazána administrátory seznamky
  • Dlouhodobě vyrovnaný poměr uživatelů – na online seznamce Edarling je vždy značně vyrovnaný poměr obou pohlaví, přičemž žen zde bývá jen o pár procent více (cca 2-5 procentních bodů)

Osobnostní dotazník

Na rozdíl od jiných seznamek je zde o něco podrobnější dotazník, ani tak vám ale jeho vyplnění nebude trvat nijak zvláště dlouho. Do 20 minut rozhodně budete mít hotovo. Jeho precizní vyplnění se však vyplatí. S pomocí dotazníku můžete během 5 minut snadno najít hned okolo 20 nejzajímavějších uživatelů a rovnou začít navazovat kontakty.

Kromě toho si můžete i dále vyplňovat asi 12 sekcí o sobě ve svém profilu. Umožníte tak hlubší poznaní ostatním uživatelům, ještě přesnější návrhy k seznámení a také můžete analyzovat vlastní potřeby.

Ruční filtrování

Jednoduše si nastavíte oblast a vzdálenost okolí, ve které má být vyhledáváno. Pokud hledáte někoho z ciziny, stačí nastavit oblast v zahraničí nebo si zvolit, aby dané osoby mluvily určitým jazykem.

Jak oslovovat ostatní uživatele na Edarlingu

Kromě klasického psaní zpráv nabízí Edarling něco navíc. Můžete potenciální známosti kontaktovat formou několika přichystaných otázek, na které byste se rádi dozvěděli odpověď, nebo poslat speciálního smajlíka. To vám jistě může pomoci snadněji navazovat kontakty a rozproudit konverzaci.

Registrujte se zdarma

Hodnocení uživatelů

MisaMosna

Ja potakala sveho chlapa na Edarlingu a musim rict ze to je rozhodne ten nej chlap jakeho jsem kdy mela! Ale je to taky o stesti no tak snad vam bude prano jako me :-D

Denisa Valentová

Registrovala jsem se na této a ještě na Aademic Singles. Obě jsou docela dobré. Poměrně rychle si najdete známosti a můžete se pustit do výběru.

Jeffy07

Myslel jsem si, že zde budou lidé hledat jen letmé povyražení, jak se říká „jednorázovky“ Vůbec to ale není podmínkou… Všichni v profilu mají vyplněné, jaký vztah hledají a pokud hledáte vážný vztah, snadno si budete hledat pouze mezi stejně smýšlejícími. Rozhodně super seznamka!

Optimista

Jako velmi uzavřený a asi nepříliš pohledný jsem u děvčat nikdy moc nebodoval. Dodnes ani pořádně nevím, jak je oslovovat, co a jak apod. Když si s nimi ale můžu psát, je to pro mne mnohem snazší. Díky Edarlingu jsem si našel partnerku o které jsem doposud jen snil.

C.C.

Seznamky jsou plné lidí, někteří hledají jen sex na jednu noc, jiní zase vážný vztah. Jelikož patřím k těm, co hledají něco seriózního, tak jsem poněkud náročnější a nevyplatí se mi zkoušet každou známost v delším vztahu. Proto jsem zde omezil svůj výběr jen na stejně smýšlející lidé a za 9 dní jsem si našel partnerku, se kterou se shodneme snad ve všem. Díky Edarlingu :-D

Janna1979

Na téhle seznamce jsem se potkala se svým nynějším mužem. Nechci tvrdit, jak je to dnes, ale tehdá to byla dobrá seznamka. Člověk se sice musel prokousat, jakoby trochu procedit, kdo se mu nelíbí, ale jinak fajn. Pořád jednodušší než hledat známost někde venku. Je tomu však už pár let.

Kecalistka

Prave zde jsem potkala svého manžela… nehlede na to, ze jsem si rikala, ze na seznamach nikdy neskoncim :D Ale znate to… hodne práce, na diskotékách jsem nikoho nechtěla… no a tady jsem svého muze nasla dokonce po 10 minutach, byl druhy clovek který mi napsal!

Andiq

No co rict, na kazde seznamce se najdou troubove… po několika fakt zoufalych schůzkách se však objevil ten pravy – „pan dokonaly“! Proste probrala jsem hnuj a nasla zlato! :-D

Shey

Po spoustě nepovedených známostí a s přibývajícím věkem na krku jsem si řekla dost! Teď už to chce někoho pořádného. Dala jsem se do toho ještě jednou a pořádně a tentokrát na seznamce. Chtělo to jen trochu procedit, ale tady to šlo mnohem rychleji a lépe. Netrvalo to ani týden a už jsem našla svého v současnosti manžela.

Petr Stejskal

Rozhodně super seznamka! Doporučuji! Našel jsem si zde vážnou známost a dnes jsme spolu skoro 3 roky. V současné době dokonce přítelkyně čeká miminko. Litovat můžu jen, že jsem se nezaregistroval už dříve a nepřestal se trápit samotou hned.

Registrujte se zdarma

be2

Vhodná pro lidi nad 35 let

Více, než 260 000 členů

Jednoduché a snadné párování dle uživatelských dotazníků

Přehledná a snadná pro uživatele

Diskrétní a seriozní seznámení

Registrovat zdarma

eDarling

TOP seznamka pro nezadané uživatele

Vhodné pro uživatele od 30 let

65% registrovaných jsou vysokoškoláci

Rychlá a snadná registrace

Přes 13 000 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Singles50

Nejlepší seznamka 50 a více let

Stoprocentně anonymní a diskrétní

Uživatelé preferující vážný vztah

Přehledné uživatelské rozhraní

Více, než 230 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Academic Singles

Seznamka pro vzdělané a vysokoškoláky

Přibližně 240 000 uživatelů

Členové jsou velmi aktivní

Vysoká míra zabezpečení

Seznamka působí i mezinárodně

Registrovat zdarma

Pravidla bezpečného seznamování na internetu

Chybí vám spřízněná duše ve vašem životě a máte pocit, že ve svém okolí nikoho takového nenajdete? Pak se seznamování přes internet jeví jako skvělá příležitost. Mějte se však na pozoru, jelikož by nebylo bílé bez černé. Stejně tak i seznamování přes internet má svá úskalí a právě tento článek vám poradí, jak na to, aby jste našli ideální protějšek a zachovali si zároveň své soukromí a bezpečí.

V podstatě by vám mělo stačit držet se přísloví „Opatrnosti není nikdy dost!“ Proč nám to nejde a občas se oddáváme přehnané důvěřivosti? Postupy přitom mohou být jednoduché, jak se můžete přesvědčit sami níže.

Bezpečné online seznamování aneb 5+1 pravidel pro online randění

Seznámit se přes internet jde snadno a rychle, je to pohodlné, je zde spousta lidí, a tak se Vám naskytne mnoho příležitostí. Člověk je často u sebe doma a cítí se komfortně, díky čemuž odpadají přirozené zábrany, které jinak máme při osobním kontaktu.

Aby jste se při poznávání partnerů i přes internetové seznamky mohli cítit bezpečně, je potřeba dodržovat určitá pravidla:

1. Nebuďte přehnaně důvěřiví!

To je pro vás rada číslo jedna! Sami za sebe si řekněte, zda jste vždy a za všech okolností pravdomluvní nebo zda občas také neříkáte zcela pravdu. Může to být, když tvrdíte, že nemáte čas, když si s někým zrovna nechcete psát nebo když jen přehlížíte příchozí zprávu, nebo dokonce někoho lživě pomlouváte. I v případě, že jste čistá duše a nedopouštíte se drobných lží, pamatujte, že ne každý je poctivý! Na místě je opatrnost a zdravý rozum.

Vztaženo na seznamku – své portréty i skutečnosti zkreslují nejen ženy, ale i muži, nejen v reálném světě, ale i ve světe internetu a seznamek.

Tedy mějte na paměti, že některá tvrzení Vašich potenciálních protějšků nemusí být zcela pravdivá.

2. Chtějte více fotografií

Pokud vám někdo pošle např. fotku se sklenkou vína, požádejte ho, ať vám vyfotí i láhev vína. V tomto duchu můžete poodhalit staženou fotku někoho jiného a zjistit tak, že někdo není ten, za koho se vydává.

Zkoumejte tedy detaily a zkuste najít parametry, které může změnit jedině skutečný autor fotografie.

3. Nikdy nesdělujte svá osobní data!

Internet je do jisté míry anonymní a bývá vhodné si zachovat své soukromí. Nikdy nesdělujte osobní informace, čísla účtů, hesla, důvěrné věci apod. Řiďte se pravidlem, že na internet nepatři to, co byste nesdělili náhodnému kolemjdoucímu na ulici… protože analogicky je do určité doby cizí každý, s kým se potkáte na internetu.

Udělejte si jasnou čáru, mezi tím co jste ochotni sdílet přes internet (včetně soukromého chatu!) a tím, co má zůstat pouze v reálném světě.

4. Pozor na hanbaté fotky a videa!

Za žádnou cenu se nenechte zmanipulovat do něčeho, co nechcete! Nikdo, kdo nemá zlé úmysly, po vás nebude chtít něco, co se vám nelíbí. Odolejte vzrušení a poblouznění a zachovejte se vždy racionálně.

Když už nedokážete odolat a chcete nějakou intimnější fotografii poslat, držte se alespoň následujících zásad:

  • Nikdy obličej a nahota na jedné fotce! Stačí přece vyfotit jen břicho, nohy či postavu samostatně. Selfíčko obličeje pošlete už oblečeni.
  • Nefoťte nic, co by jednoznačně prozradilo vaši identitu – psa, celý pokoj, zahradu, osobní věci atd. Raději se skrčte do rohu nebo fotku upravte, ořízněte apod.
  • Když někdo příliš naléhá, odolejte, ne vždy musí mít dobrý úmysl!

5. Neříkej hop, dokud neskočíš – aneb neradujte se předčasně!

Nedávejte na první dojem. Psané písmo je kouzelné v tom, že se dají snadno zkreslovat fakta a mnohdy se vše dá pochopit i jinak. Když se potom jedná o seznamování, mnohdy máme tendence si vše přikrášlovat a slepě chápat tak, jak bychom chtěli, namísto skutečného významu.

Dejte si také čas, než si změníte status na FB, prohlásíte všem kamarádům a známým, že máte nového partnera atd.

6. BONUS: Buďte pravdomluvní!

Poslední rada bude tak trochu z opačné strany, tedy bude se týkat osoby na druhé straně klávesnice. Každá lež se provalí, to už jste někdy slyšeli, že? Stejně tak to bude, budete-li lhát o svém věku, o svých koníčcích, o svém vzdělání, práci, názorech atd., vy sami.

Očekáváte-li pravdu od druhých, měli by jste začít u sebe a být pravdiví a upřímní k těm, se kterými si píšete. Pozor! To však neznamená naivně důvěřovat!

Seznamování po internetu je dobrý sluha, ale může mít i svá úskalí. Nabízí se zde spousta možností a skvělých příležitostí, avšak stále tu jsou i jisté momenty, které vyžadují racionální přístup. Pokud budete pozorní a budete se držet těchto zásad bezpečného online seznamování, mělo by být pro vás seznamování bezpečnější a vaše cesta k nalezení té pravé polovičky do vašeho života mnohem příjemnější.