Jedná se o jednu z nejrozšířenějších seznamek na světe, ne-li o světovou jedničku k seznámení pro lidi nad 35 let. Snad všichni hledáme tu pravou lásku na celý život a díky této online seznamce se každý den najdou tisíce šťastných párů po celém světě, tak proč by to nemohl být i váš případ? Využijte jejich profesionálně vyvinutý software, který vznikl spoluprací psychologů a sociologů. Díky tomu budou návrhy potenciálních partnerů sestávat jen ze skutečně relevantních profilů, jejichž osobnostní data jsou v souladu s vaším popisem a brzy naleznete tu pravou lásku.

Výhody

  • Výtečný poměr cena/výkonu
  • Přehlednost – webové stránky i mobilní aplikace jsou poměrně přehledné a každý uživatel se v nich rychle zorientuje
  • Vyrovnaný poměr mužských a ženských profilů – problém některých seznamek je, že jedno pohlaví silně převažuje, to však neplatí pro Be2, kde je vyrovnaný počet uživatelů na obou stranách
  • Diskrétní a seriózní uživatelská oznámení
  • Rozšířenost – tuto seznamku používá velké množství uživatelů (dnes více než 260 000 aktivních profilů). Díky tomu získáte takřka neomezený výběr potenciálních protějšků
  • Jednoduchý a snadný algoritmus propojující možné partnery – software vyhledávání a navrhování uživatelů je zde skutečně propracovaný a funguje velmi dobře
  • Elegantní a profesionální vzhled stránek při registraci i dalším používání

První krůčky

Ihned po registraci vás systém požádá o vyplnění jednoduchého osobnostního testu. Ten vám nezabere více než 15 minut, což opravdu není moc, ale svůj účel splní skvěle. Možná se tak navíc sami o sobě něčemu přiučíte… Po vyplnění tohoto testu ještě zbývá vymyslet svou vlastní uvítací zprávu, kterou uvidí registrovaní uživatelé, pak už zbývá jen hledat.

Pokud chcete, abyste tak systému a uživatelům dali o sobě více informací, můžete ještě poté průběžně vyplňovat jednoduché otázky. Je to opět velice vzhledné a intuitivní, stačí odpovídat na otázku klikáním na obrázky.

Tip: Všimli jsme si, že některé profily neobsahují profilový obrázek ani žádné jiné fotky. I když jste stydliví a ostýcháte se, určitě alespoň nějakou fotku přidejte. Pokud žádnou nemáte, tak si pár udělejte, zabere to jen chvíli. Profil bez fotky nemusí na ostatní působit zcela důvěryhodně i přesto, že fotografii ihned posíláte přes zprávy. Sami za sebe si řekněte, jakou důvěru ve vás vzbudí někdo, kdo se chce bavit o důvěrnostech a přitom ani neznáte jeho obličej… Zvyšte svoje šance na odezvu a tím i úspěch přidáním své fotky!

Následně se vám zobrazí seznam navržených partnerů, tzv. potenciální shody, se základními informacemi. Navíc sami můžete měnit kritéria a zkoušet jiné filtry vyhledávání.

Jediný způsob, jak kontaktovat ostatní je zprávou, takže si vyberte a zkoušejte psát. Odezva uživatelů těchto stránek je poměrně dobrá a mnoho z nich vám odpoví.

Závěr - Celkový dojem

Praktický test nám prokázal, že tato seznamka je skutečně účinnou a fungující službou. Vše vypadá intuitivně a jednoduše. Po založení profilu snadno prohledáte potenciální partnery či partnerky. Navazování kontaktu je skutečně jednoduché, nezabere moc úsilí a vesměs se dočkáte rychlé odpovědi. Algoritmus propojování funguje, skvěle nabízí ideální protějšky k seznámení a vy tak ušetříte čas, který můžete využít třeba právě na seznamování a komunikaci s uživateli této seznamky.

Registrujte se zdarma

Hodnocení uživatelů

isabeLA

Seznamku už používám několik let (průběžně). Nejprve jsem zde jako studentka hledala známosti na povyražení, ale pak už jsem se „vyřádila“ ;-) a našla si někoho na vážný vztah. Nyní jsme spolu něco málo přes 2 roky a jsem zamilovaná až po uši.

Manka1

Vyzkoušela jsem několik seznamek, na spoustě z nich byla hromada chlapů, kteří okažitě dotěrně psali a vůbec se tam nedalo vydržet. To ale není případ této. Tady je to celkově pro ženy mnohem příjemnější a nemusíte trpět tím chlapských spamem.

Wer1ša

Za sebe vam mohu doporucit be two. Po par dnech po registaci jsem byla asi na deseti kavach. Vzdycky to byli slusni lide a zadni uchylaci no a z posledního rande se nam pristi tyden narodi holcicka.  Rozhodne doporučuju nez se trapit jako single

Mazel_79

Jako kluk z vesnice a ještě k tomu introvert to mám se seznamováním docela těžké. Při psaní se nemám takový problém odvázat a zapůsobit dobrým prvním dojmem. Díky, Be2! Našel jsem si skvělou holku, kterou bych jinak nedokázal ani oslovit! :-D

SoVla

Registrace v pohodě, vzhled webu super, je to přehledné a jednoduché. Na začátku vyplníte skvělej dotazník, podle kterého (asi?) vám to potom nabízí ženy k seznámení. Celkově hodnotím velmi kladně!

Autobus

člověk musí mít trochu trpělivost, ale myslím si, že každý může najít přesně to, co hledá. Já si už skoro nedovedu představit, že bychom seznamky neměli… :-D

marianna2000

Já měla před pár lety profil na této seznamce. Během pár večerů jsem našla svého dnes již muže. Po pár dnech psaní jsme se sešli osobně na schůzce a seznámili se pořádně. Od té chvíli jsem do něj zamilovaná až po uši.

quenty

nekteri si, i když nevim proc mysli ze seznamky jsou fiktivny a mají same fakove profily. Mozna ze nejake takove jsou ale rozhodne to není pripad be2. Dukazem je například moje pritelkyne! :-D Najit znamost tu můžete opravdu rychle, jde to snadno a ani nemrknete a uz jste s nekym v parku na procházce a seznamujete se…

kunča

Nevim jak vy, ale ja potkala svého pritele na Be2! Dnes jsme spolu něco malo přes 3 roky a cekame miminko… Tak jako ve svete se i na internetu daji potkat blboui ale i sympataci chce to jen trochu vybirat a je to. Rozhodne zdejsi vyber je opravdu veliky a vybrat se z nej da.

janohanno

Podle mých dosavadních zkušeností je hlavní problém seznamek nadbytek můžu. Tady žádný nepoměr není a proto se dámy necítí zahlceny zprávami a reagují velmi hojně. Nevím, jaký je přesný poměr, ale někdy mi přijde, že žen snad přebývá. Rozhodně super volba pro někoho kdo hledá vážný vztah

Registrujte se zdarma

be2

Vhodná pro lidi nad 35 let

Více, než 260 000 členů

Jednoduché a snadné párování dle uživatelských dotazníků

Přehledná a snadná pro uživatele

Diskrétní a seriozní seznámení

Registrovat zdarma

eDarling

TOP seznamka pro nezadané uživatele

Vhodné pro uživatele od 30 let

65% registrovaných jsou vysokoškoláci

Rychlá a snadná registrace

Přes 13 000 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Singles50

Nejlepší seznamka 50 a více let

Stoprocentně anonymní a diskrétní

Uživatelé preferující vážný vztah

Přehledné uživatelské rozhraní

Více, než 230 000 uživatelů

Registrovat zdarma

Academic Singles

Seznamka pro vzdělané a vysokoškoláky

Přibližně 240 000 uživatelů

Členové jsou velmi aktivní

Vysoká míra zabezpečení

Seznamka působí i mezinárodně

Registrovat zdarma

Pravidla bezpečného seznamování na internetu

Chybí vám spřízněná duše ve vašem životě a máte pocit, že ve svém okolí nikoho takového nenajdete? Pak se seznamování přes internet jeví jako skvělá příležitost. Mějte se však na pozoru, jelikož by nebylo bílé bez černé. Stejně tak i seznamování přes internet má svá úskalí a právě tento článek vám poradí, jak na to, aby jste našli ideální protějšek a zachovali si zároveň své soukromí a bezpečí.

V podstatě by vám mělo stačit držet se přísloví „Opatrnosti není nikdy dost!“ Proč nám to nejde a občas se oddáváme přehnané důvěřivosti? Postupy přitom mohou být jednoduché, jak se můžete přesvědčit sami níže.

Bezpečné online seznamování aneb 5+1 pravidel pro online randění

Seznámit se přes internet jde snadno a rychle, je to pohodlné, je zde spousta lidí, a tak se Vám naskytne mnoho příležitostí. Člověk je často u sebe doma a cítí se komfortně, díky čemuž odpadají přirozené zábrany, které jinak máme při osobním kontaktu.

Aby jste se při poznávání partnerů i přes internetové seznamky mohli cítit bezpečně, je potřeba dodržovat určitá pravidla:

1. Nebuďte přehnaně důvěřiví!

To je pro vás rada číslo jedna! Sami za sebe si řekněte, zda jste vždy a za všech okolností pravdomluvní nebo zda občas také neříkáte zcela pravdu. Může to být, když tvrdíte, že nemáte čas, když si s někým zrovna nechcete psát nebo když jen přehlížíte příchozí zprávu, nebo dokonce někoho lživě pomlouváte. I v případě, že jste čistá duše a nedopouštíte se drobných lží, pamatujte, že ne každý je poctivý! Na místě je opatrnost a zdravý rozum.

Vztaženo na seznamku – své portréty i skutečnosti zkreslují nejen ženy, ale i muži, nejen v reálném světě, ale i ve světe internetu a seznamek.

Tedy mějte na paměti, že některá tvrzení Vašich potenciálních protějšků nemusí být zcela pravdivá.

2. Chtějte více fotografií

Pokud vám někdo pošle např. fotku se sklenkou vína, požádejte ho, ať vám vyfotí i láhev vína. V tomto duchu můžete poodhalit staženou fotku někoho jiného a zjistit tak, že někdo není ten, za koho se vydává.

Zkoumejte tedy detaily a zkuste najít parametry, které může změnit jedině skutečný autor fotografie.

3. Nikdy nesdělujte svá osobní data!

Internet je do jisté míry anonymní a bývá vhodné si zachovat své soukromí. Nikdy nesdělujte osobní informace, čísla účtů, hesla, důvěrné věci apod. Řiďte se pravidlem, že na internet nepatři to, co byste nesdělili náhodnému kolemjdoucímu na ulici… protože analogicky je do určité doby cizí každý, s kým se potkáte na internetu.

Udělejte si jasnou čáru, mezi tím co jste ochotni sdílet přes internet (včetně soukromého chatu!) a tím, co má zůstat pouze v reálném světě.

4. Pozor na hanbaté fotky a videa!

Za žádnou cenu se nenechte zmanipulovat do něčeho, co nechcete! Nikdo, kdo nemá zlé úmysly, po vás nebude chtít něco, co se vám nelíbí. Odolejte vzrušení a poblouznění a zachovejte se vždy racionálně.

Když už nedokážete odolat a chcete nějakou intimnější fotografii poslat, držte se alespoň následujících zásad:

  • Nikdy obličej a nahota na jedné fotce! Stačí přece vyfotit jen břicho, nohy či postavu samostatně. Selfíčko obličeje pošlete už oblečeni.
  • Nefoťte nic, co by jednoznačně prozradilo vaši identitu – psa, celý pokoj, zahradu, osobní věci atd. Raději se skrčte do rohu nebo fotku upravte, ořízněte apod.
  • Když někdo příliš naléhá, odolejte, ne vždy musí mít dobrý úmysl!

5. Neříkej hop, dokud neskočíš – aneb neradujte se předčasně!

Nedávejte na první dojem. Psané písmo je kouzelné v tom, že se dají snadno zkreslovat fakta a mnohdy se vše dá pochopit i jinak. Když se potom jedná o seznamování, mnohdy máme tendence si vše přikrášlovat a slepě chápat tak, jak bychom chtěli, namísto skutečného významu.

Dejte si také čas, než si změníte status na FB, prohlásíte všem kamarádům a známým, že máte nového partnera atd.

6. BONUS: Buďte pravdomluvní!

Poslední rada bude tak trochu z opačné strany, tedy bude se týkat osoby na druhé straně klávesnice. Každá lež se provalí, to už jste někdy slyšeli, že? Stejně tak to bude, budete-li lhát o svém věku, o svých koníčcích, o svém vzdělání, práci, názorech atd., vy sami.

Očekáváte-li pravdu od druhých, měli by jste začít u sebe a být pravdiví a upřímní k těm, se kterými si píšete. Pozor! To však neznamená naivně důvěřovat!

Seznamování po internetu je dobrý sluha, ale může mít i svá úskalí. Nabízí se zde spousta možností a skvělých příležitostí, avšak stále tu jsou i jisté momenty, které vyžadují racionální přístup. Pokud budete pozorní a budete se držet těchto zásad bezpečného online seznamování, mělo by být pro vás seznamování bezpečnější a vaše cesta k nalezení té pravé polovičky do vašeho života mnohem příjemnější.